PIENIĄDZE NA ROZPOCZĘCIE

group-of-people-working-out-business-plan-in-an-office

Nawet 100.000 zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej w 2021 roku.

Są środki na założenie firmy w roku 2021. „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie” finansowanie już w lutym otrzymała 91 osób.

Jeśli masz pomysł na biznes i poszukujesz środków na rozpoczęcie wymarzonego biznesu? Jedną z możliwości pozyskania pieniędzy, aby przejść na swoje jest program „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”. W roku 2021 na założenie działalności gospodarczej z tej można pozyskać nawet 100 tys. zł. W roku 2021 dla osób myślących o własnej firmie czeka 50 mln zł.

Inicjatywa realizowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego i jest alternatywą dla bezzwrotnych dotacji.

Jednorazowa pożyczka nie może przekroczyć 20-krotności przeciętnej płacy w Polsce. W ubiegłym roku górny limit pożyczki wynosił 100 489,60 zł natomiast to nie oznacza, że każdy pomysłodawca wnioskował o maksymalną kwotę.  W roku 2020 resort na tanie pożyczki dla początkujących przedsiębiorców przeznaczył 50,9 mln zł. W roku 2021 do rozdysponowania przygotowano zbliżoną pulę 50 mln zł.

Aby ubiegać się o dofinansowanie na start w biznesie pomysłodawca musi skontaktować się z instytucją pośredniczącą w danym województwie. Ich wykaz znajduje się na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego w zakładce „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”. To te podmioty w imieniu organizatorów zajmują się przyjmowanie wniosków, ich weryfikacją oraz przydzielaniem środków. Podmioty odpowiedzialne są także za pilnowanie czy młody przedsiębiorca wydatkuje pozyskane środki zgodnie z przygotowanym wnioskiem i biznesplanem.

Kto może ubiegać się o wsparcie: bezrobotni, studenci i absolwenci

Forma dofinansowania: pożyczka

Maksymalna kwota: Około 100 tys. zł

Zwrot pożyczki: maksymalnie w ciągu 7 lat

Instytucja finansująca: MRPiT

Organizator: Bank Gospodarstwa Krajowego

Strona www: „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”

Nasze Biuro Rachunkowe także wpiera w rejestracji działalności gospodarczej.